پایگاه دیوار بزرگ گرگان

پایگاه دیوار بزرگ گرگان

اشتیاق بازدیدکنندگان پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگ و اقتصاد اقوام ایران‌زمین برای شناخت دیوار بزرگ گرگان/ استفاده از ظرفیت جشنواره برای معرفی طولانی‌ترین اثر تاریخی کشور

شنبه 21 آبان 1401 09:24 |دسته بندی : دیوار ، فعالیت و عملکرد ، اخبار

غرفه پایگاه دیوار بزرگ گرگان با معرفی و نمایش نمونه آجر این اثر فاخر تاریخی، مورد استقبال علاقمندان و بازدیدکنندگان در پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگ و اقتصاد اقوام ایران‌زمین قرار گرفت.

بدون دیدگاه

دیوار بزرگ گرگان بهترین ظرفیت برای جهانی شدن گردشگری گلستان/ دولت سیزدهم غبار محرومیت را از گلستان بزداید

شنبه 21 آبان 1401 09:09 |دسته بندی : دیوار ، فعالیت و عملکرد ، اخبار

دبیر پانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فرهنگ و اقتصاد اقوام ایران‌زمین و مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان گفت: دیوار بزرگ گرگان به عنوان طولانی‌ترین اثر تاریخی کشور، بهترین ظرفیت برای جهانی شدن صنعت گردشگری گلستان و رفع محرومیت از چهره این استان است.

بدون دیدگاه

استفاده از فناوری اینترنت اشیا برای حفاظت از سایت‌های کاوش دیوار بزرگ گرگان/ اعلام آمادگی شرکت مخابرات و اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان برای اجرای این طرح در سایت‌های دیوار گرگان

یکشنبه 15 آبان 1401 09:57 |دسته بندی : دیوار ، فعالیت و عملکرد ، اخبار

مدیر مخابرات منطقه گلستان از تدوین طرحی مبتنی بر اینترنت اشیا برای حفاظت و حرست از سایت‌های کاوش دیوار بزرگ گرگان در شهرستان کلاله با همکاری اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خبر داد.

بدون دیدگاه

دیواره سازی رودخانه‌های در عرصه و حریم سایت‌های کاوش دیوار بزرگ گرگان در کلاله/ تیم‌های شرکت آب منطقه‌ای به‌زودی به منطقه اعزام می‌شوند.

یکشنبه 15 آبان 1401 09:50 |دسته بندی : دیوار ، فعالیت و عملکرد ، اخبار

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان گلستان گفت: به‌زودی تیم‌های نقشه‌برداری را برای بررسی دیواره سازی رودخانه‌های در عرصه و حریم سایت‌های کاوش دیوار بزرگ گرگان در مناطق گُرگُر و قره‌دیب شهرستان کلاله به منطقه اعزام خواهیم کرد.

بدون دیدگاه

حراست از میراث‌فرهنگی گلستان با تأکید بر حل‌وفصل مشکلات مردم/ حضور میدانی در روستای قلعه‌جیق بزرگ شهرستان گمیشان و دیدار با مردم منطقه

دوشنبه 25 مهر 1401 10:05 |دسته بندی : دیوار ، فعالیت و عملکرد ، اخبار

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان با حضور میدانی در روستای قلعه‌جیق بزرگ شهرستان گمیشان در غرب استان و دیدار با مردم منطقه، بر حراست از میراث‌فرهنگی استان با تأکید بر حل‌وفصل مشکلات مردم تأکید کرد.

بدون دیدگاه

حمایت از توسعه بوم‌گردی و صنایع‌دستی در روستاهای حاشیه دیوار بزرگ گرگان

دوشنبه 25 مهر 1401 09:56 |دسته بندی : دیوار ، فعالیت و عملکرد ، اخبار

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان در بازدید از اقامتگاه بوم‌گردی روستای قلعه‌جیق کوچک شهرستان گمیشان از حمایت از توسعه بوم‌گردی و صنایع‌دستی در روستاهای حاشیه دیوار بزرگ گرگان خبر داد.

بدون دیدگاه

گزارش تصویری حضور مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان در شهرستان کلاله

چهارشنبه 06 مهر 1401 12:08 |دسته بندی : دیوار ، فعالیت و عملکرد ، اخبار ، حفاری و کاوش ، گزارش های تصویری

محمدجواد ساوری مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان روز جمعه با همراهی فرهاد شیبک فرماندار شهرستان کلاله و معاونان و مدیران ستادی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان با حضور در شهرستان کلاله از سایت های کاوش دیوار بزرگ گرگان در این شهرستان بازدید کرد و با حضور در روستاهای واقع در عرصه این اثر تاریخی با مردم منطقه در خصوص مسائل و مشکلات گفت و گو کرد.

بدون دیدگاه

قول مساعد برای اختصاص 50 میلیارد ریال اعتبار برای آغاز احیا و مرمت دیوار گرگان/ کریدور گردشگری استان‌های شمالی تشکیل می‌شود.

چهارشنبه 06 مهر 1401 11:58 |دسته بندی : دیوار ، فعالیت و عملکرد ، اخبار

معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌ها وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ضمن قول مساعد برای تزریق اعتبار ویژه برای دیوار بزرگ گرگان، از اختصاص 50 میلیارد ریال اعتبار از منابع ملی برای آغاز عملیات مطالعات، احیا و مرمت دیوار گرگان خبر داد.

بدون دیدگاه

انتشار کتاب "مسابقه تسلیحاتی در دنیای باستان: بزرگترین استحکامات دفاعی دوره باستان و شبکه های نظامی ساسانیان در شمال ایران"

شنبه 04 تیر 1401 09:45 |دسته بندی : دیوار ، فعالیت و عملکرد ، اخبار

خوشبختانه این هفته نتایج مرحله دوم پژوهشهای مشترک پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و دانشگاه ادینبورگ اسکاتلند در دیوار بزرگ گرگان در قالب مجموعه مقالاتی با عنوان" مسابقه تسلیحاتی در دنیای باستان: بزرگترین استحکامات دفاعی دوره باستان و شبکه های نظامی ساسانیان در شمال ایران" "به زبان انگلیسی منتشر شد. کتاب شامل یک چکیده فارسی در بیست و هفت صفحه است. نسخه فارسی این کتاب هم در حال آماده سازی است و در آینده نزدیک منتشر می شود.

بدون دیدگاه

تأملی بر تاریخ و آثار فرهنگی هپتالیان در ایران عصر ساسانی

یکشنبه 08 خرداد 1401 10:27 |دسته بندی : دیوار ، انتشارات ، مقالات

چکیده: گستردگی قلمرو ساسانیان گذشته از ثروت و قدرتی که برای شاهنشاهان ساسانی به ارمغان می آورد، در زمینه حفظ یکپارچگی ایران مشکلاتی را باغث می شد. نواحی شرقی ایران که با پایتخت و مرکز حکومت فاصله داشت، بیشتر از نواحی دیگر در معرض ناآرامی بود. هجوم اقوام هپتالی و دست اندازی آنها به ایالات شرقی ایران بخش عمده ای از این ناآرامی ها را به وجود می آورد.

بدون دیدگاه

انتخاب شهرستان :

استان گلستان، گرگان، خیابان سرخواجه، کوچه هفتم، کوچه دوم هفت دستگاه، کوچه مفیدیان، پلاک 8، خانه مفیدیان (پایگاه دیوار بزرگ گرگان)

Tell: 01732261551
Fax: 01732261550
Email : gorganwall2345@gmail.com
Postal Code: 41986-94165