استاندار گلستان در دیدار با وزیر میراث‌فرهنگی, گردشگری و صنایع‌دستی بر لزوم تسریع در فرآیند ثبت جهانی دیوار بزرگ گرگان تاکید و گفت: «باید با تأمین منابع مالی لازم عملیات احیای دیوار بزرگ صورت پذیرد و نیاز است ردیف اعتباری ملی برای اقدامات لازم پیرامون فعالیت‌های آینده در حوزه دیوار بزرگ شکل گیرد.»

به گزارش روابط‌عمومی و امورفرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان، در این دیدار که روز دوشنبه ۱۶ تیرماه 99 صورت گرفت، دکتر هادی حق‌شناس استاندار گلستان با همراهی احمد تجری مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان با دکتر علی‌اصغر مونسان وزیر میراث‌فرهنگی, گردشگری و صنایع‌دستی دیدار و گفت‌وگو کرد.


در این دیدار مقرر شد وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی منابع مالی لازم برای راه‌اندازی ۷ بازارچه دائمی صنایع‌دستی در سطح استان را تامین کند و همچنین اعتبار لازم برای اجرای پروژه موزه روستایی استان در نظر گرفته شود.


همچنین در این دیدار مقرر شد تامین مالی لازم در راستای ایجاد زیرساخت‌های گردشگری از جمله هتل‌های ۵ ستاره و دیگر اقامتگاه‌های گردشگری صورت گیرد.


در ادامه این دیدار دکتر حق‌شناس استاندار گلستان پیرامون موضوعات صنایع‌دستی با پویا محمودیان معاون صنایع‌دستی وزیر میراث‌فرهنگی, گردشگری و صنایع‌دستی ملاقات کرد و مقرر شد این معاونت همکاری لازم را برای ثبت ملی شهرها و روستاهای استان در زمینه صنایع‌دستی در عرصه طراحی، تولید و فروش به‌عمل آورد.


در پایان این دیدار استاندار گلستان با همراهی معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث‌فرهنگی و مدیرکل میراث‌فرهنگی گلستان از نمایشگاه محصولات صنایع‌دستی دارای نشان ملی و بین‌المللی در محل وزارت میراث‌فرهنگی بازدید کرد.